Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nikki Sixx

7. 7. 2013

Nikki Sixx, vlastním jménem Frank ( Ferrano) Carlton Serafino Ferrana Jr., se narodil 11. prosince 1958 v San José v Klifornii, italskému otci Franku Ferranovi a matce Deaně Richards. O rok později se narodila jeho sestra Lisa, která měla Downův syndrom, a proto byla umístěna do domova pro duševně choré.

Otec rodinu opustil, když byl Frank ještě malý a jeho matka ( heračka zoěvačka) ho nevychovávala příliš dobře, proto strávil velkou část dětství u svých prarodičů, se kterými se často stěhoval na různá místa v USA. Když dospíval, často se vloupával do domů sousedů, kradl v obchodech a byl vyhozen ze školy za prodej drog. Poté ho prarodiče poslali do Seattlu za matkou. V Seattlu žil jen chvíli, ale naučil se zde hrát na basovou kytaru, kterou si koupil za ukradené peníze.

V 17 letech se odstěhoval do Los Angeles, kde zkoušel různá zaměstnání jako prodavač. Objevil inzerát a stal se basákem kapely Sister. Vytvořil s nimi několik demonahrávek ale poté byli Frank a kytarista Lizzie Grey z kapely vyhozeni. V roce 1978 spolu založili kapelu London. V této době si změnil jméno na Nikki Sixx. Do kapely London přišli další členové, ale kapela nebyla úspěšná, proto ji Nikki opustil.

V roce 1980 se spojil s Tommym Lee a založili skupinu Mötley Crüe. V tomto období měl obzvlášť velké problémy s kokainem a heroinem. On sám řekl "Když jsem se setkal s heroinem, byla to pravá láska". V prosinci 1987 se heroinem předávkoval a byl prohlášen za mrtvého, dostal ale dvě injekce adrenalinu do srdce, které ho oživily.Toto ho inspirovalo k napsání písně Kickstart My Heart, která se nachází na albu Dr. Feelgood, a jde se dobrovolně léčit.

20. května 1989 si vzal za manželku herečku Donnu D´Errico. 2. ledna 2001 se jim narodila dcera Frankie-Jean Mary. 27. dubna 2006 se rozvádí.

V roce 2000 zakládá skupinu 58 a v roce 2002 Brides of Destruction, v roce 2004 si tato kapela dala pauzu a Nikki se opět vrátil k Mötley Crüe.

V Říjnu roku 2008 je vydána kniha The heroin diaries (Heroinové deníky), které si Nikki vedl za dob největší slávy. Ke knize vychází zároveň soundtrack, projekt Sixx A.M. - The heroin diaries.